Tien jaar Tekenradar: 80.000 tekenbeetmeldingen, kans op tekenbeet in Drenthe het hoogst
Door 80.000 tekenbeetmeldingen in tien jaar via www.tekenradar.nl weten we nu dat je in Drenthe de grootste kans hebt op een tekenbeet.
Door 80.000 tekenbeetmeldingen in tien jaar via www.tekenradar.nl weten we nu dat je in Drenthe de grootste kans hebt op een tekenbeet.
In Lunteren (provincie Gelderland) is op 2 pluimveebedrijven met legkippen vogelgriep H5 vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een hoogpathogene variant.
In Barneveld (provincie Gelderland) is op een pluimveebedrijf met legkippen vogelgriep H5 vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een hoogpathogene variant.
Door de recente oorlogssituatie in Oekraïne is een grote vluchtelingenstroom richting het Westen op gang gekomen.
Om te berekenen hoeveel schadelijke stoffen via veevoeder in dierlijke levensmiddelen terecht komen, hebben RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu en Wageningen
Ieder jaar overlijden er 100.000 mensen door een slangenbeet en raken nog eens 400.000 mensen lichamelijk beperkt.
Longpatiënten in de omgeving van veehouderijen hebben een kortdurende vermindering van hun longfunctie bij verhoogde concentraties luchtvervuiling.
Het seoulvirus komt voor bij ratten van particuliere eigenaren, hobbyfokkerijen en commerciële rattenfokkerijen in Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van het RIVM.
Een Nederlandse tropenarts is in Sierra Leone besmet geraakt met het lassavirus. De arts is ziek geworden tijdens het werk en naar Nederland gerepatrieerd met een speciale vlucht.
Het Dutch Wildlife Health Centre (DWHC) heeft tularemie vastgesteld bij drie hazen. De drie hazen kwamen uit Noord-Holland, Overijssel en Limburg.